Duben 2010

Hanácké vdolky

30. dubna 2010 v 15:12 | Jiří Babica |  Jiří Babica
Vyrazili jsme z Prahy asi okolo 9 hodiny, směr Brno a Kroměříž . Do Hulína u Kroměříže jsme se dostali po 13 hodině. Přivítala nás velmi sympatická paní Dana. Oznámila nám , že si pro náš pořad připravila hanácké vdolky. Postavili jsme techniku a začali jsme. Dana utvořila kynuté těsto , které rozkrojila na menší kousky a naplnila sladkým tvarohem s rumovými rozinkami. Utvořila kuličky, které roztáhla na takové koláče. Ty naplnila  povidly, posypala drobenkou a potřela okraje vajíčkem a šup do trouby. Podivil jsem se , že ten vdolek připomíná koláč , ale Dana mne uklidnila ,že to je na Hanácku normální. Když vdolky vytáhla , potřela je rozpušěným máslem s rumem.
Byly naprosto úžasné, nahoře povidla s křupavou drobenkou a uvnitř tvaroh. Skvělá kombinace. Paní Dana mi ještě na cestu upekla jeden obrovský vdolek.
Mezitím se sjela celá rodina, kterou jsme tak poznali. Manžel nám nalil na odjezd domácí slivovici,  rozloučili jsme se a odjeli.
Je to přijemná rodina a rád jsem je poznal.Hanácké vdolky jsem doma dělal už dvakrát.

Poslušně hlásím

28. dubna 2010 v 15:46 | Iveta Kořínková |  Iveta Kořínková
Poslušně hlásím, že už i já jsem zapsala mezi všechny, kteří vám budou pravidelně psát blogy:-).
Připravte se na to, že vás budu informovat o dění kolem a nakuknu do všech témat.
A protože ráda vařím a peču, tak se s vámi podělím i o DOBRÉ a VYZKOUŠENÉ recepty. Na úvod mám nachystaný recept na tvarohový dort, který patří mezi mé nejoblíbenější. Věřím, že vám taky zachutná. A zlepšuje náladu, obalí totiž nervy:-).
Tak tady je...
Na přípravu potřebujete: 1kg tvarohu ( nejlepší je polotučný ), 3celá vejce, 200 g cukru, 2 balíčky vanilkového cukru, 1 balíček vanilkového pudinku, 1 lžička prášku do pečiva, 50 g krupice, 1 sklenice meruňkového kompotu
Postup: tvaroh a zbylé suroviny smíchejte dohromady, meruňky mezitím nechte okapat. Polovinu tvarohové hmoty dejte do dortové formy, na ni rozložte meruňky a přidejte zbytek tvarohu. V předehřáté troubě -180stupňů-pečte zhruba 1 hodinu.
Nechte si chutnat a mějte se krásně!
Vaše Iveta

Ženy v pokušení jsou cool a to fakt….

25. dubna 2010 v 21:33 | Aleš Lehký |  Aleš Lehký
Byl jsem v kině. Pravda film to není nejnovější, ale stálo to fakt za to.
To že herci hráli skvěle je jedna věc ale to že se v příběhu najdete se tak často nestává.
Ne že bych někdy zažil takovej příběh nebo si něco začal s tchýní ale je to o lásce a tu známe všichni. Pěkný že ta se nedá naplánovat, někde se prostě schovává a nejde si nás, někdy dřív jindy později ale přece.
Takže jděte do kina, třeba tu lásku najdete. Já tam s láskou přišel a taky odešel, je to má žena.
Jo a chlapi klid, nehrajou tam jen ženský i když je to podle názvu ženy v pokušení, o ženách. Nudit se nebudete…..

Lásky čas

21. dubna 2010 v 10:52 | Marta Ondráčková |  Marta Ondráčková
Plná jarní energie jsem se vrhla do víru rozkvetlých dnů s očekáváním. Všeobecně se totiž my ženy rády se stavíme stvořeními křehkými, zranitelnými, po lásce toužícími, neřkuli éterickými. Jsme zkrátka v rámci všeobjímajícího světonázoru něžná stvoření. Naše křehká srdíčka potřebují starostlivou péči a naše toužící tílka vášní zabarvené dotyky. Tyto tužby jsou však mnohdy drasticky nevyslyšeny, kolikrát zadupány do země barbarskými potřebami našich životních partnerů jaro nejaro. Místo plyšových hrátek nás tedy čeká příjemná hodinka u plotny, pár minut u žehlícího prkna, nějaká ta procházka s hadrem a šupky hupky do peřinek, kde jen pro nás proběhne žhavý celonoční operní výstup nezměřitelných kvalit. Tento popis svojí životní situace jsem už nesčetněkrát našla v každém erudovaně se tvářícím časopise pro ženy, setkala jsem se s ním v rámci postojů radikálních bojovnic za ženská práva a proběhl mi hlavou zrovna nedávno, když se nám v troubě málem připeklo kuře, anebo když ty pitomé puky na kalhotách prostě nejdou a nejdou a nejdou... Ale upřímně řečeno, řekla jsem si, nedělám to snad všechno dobrovolně a s láskou? Nedělá mi radost, když vidím spokojeného muže s blaženým úsměvem poté, co ho v žaludku hřeje velikonoční kačenka s červeným zelím a domácím knedlíčkem? Neplesá mi srdéčko, když se rozkošnicky zavrtá do čistých peřin a natahuje se pro hubičku, když ráno odcházím do práce? Nedmu se pýchou, když se mému lvovi daří v práci a, dle jeho slov, je to i mojí zásluhou? Odměn za naše city a péči dostáváme mnoho, častokrát si jich však neumíme vážit. Rozhodla jsem se tedy naladit při tom jaru trošku intenzivněji na lásku. Všeobecně. Zahodit za hlavu romantické představy, kterých si můžu bezbřeze užívat v rámci televizní i filmové produkce, případně na stránkách vybrané literatury. Vnímat celistvěji příjemnosti, kterými mě obdarovává můj milovaný a nehrát si na Čechovovu trpící hrdinku, které se nedostává ničeho, natož štěstí. Vždyť není nic krásnějšího, než usínat vedle svého chlapa, který mě zbožňuje. Že tímto zbožňováním nezapadá do mých naivních a s realitou nekorespondujících představ? Od toho jsou to představy Krásné jaro!

Startuje román na pokračování. Pište ho s námi!

19. dubna 2010 v 9:52 David Vaníček

Román na pokračování: Tango na zlomeném podpatku

Ctěné dívky a dámy,
když jsme se s kolegy z magazínu Žena na portálu tn.cz radili o obsahu tohoto blogu, napadl mě blogromán. Zatím je jasný jen název a hlavní postava. Hrdinka románu "Tango na zlomeném podpatku" se jmenuje Sofie. Pracuje v mediální agentuře na pražském Pankráci, je jí 27 let, ráda sportuje, ráda se baví a ráda by poznala muže, který ji pevně chytne za ruku a zpestří její život.
O čem ale přesně román bude a jak dopadne, to v tuto chvíli neví vůbec nikdo, ani sám autor… Román budu psát na pokračování, každý týden najdete na tomto blogu jednu kapitolu. Jak se bude osud Sofie a jejího příběhu vyvíjet, to bude záležet také na vás, čtenářkách. I Vy se můžete stát románovou Sofií. Chceme vás požádat o zajímavé postřehy a příběhy, životní radosti i zklamání, které do románu v průběhu jeho vzniku zapojíme. Napište mi na david.vanicek@nova.cz a až přijde ten správný čas, Sofie zažije to samé, co vy.

Pěvně věřím, že Tango na zlomeném podpatku nebude jen román jednoho autora, ale hlavní hrdinku budete směřovat i vy sami. Těším se na to. Snad vám hlavní hrdinka bude sympatická a přežije alespoň do Vánoc... Tak s chutí do toho, těším se na vaše emaily. První kapitola románu TANGO NA ZLOMENÉM PODPATKU vyjde začátkem května.

Příjemné čtení,
David Vaníček