Překonala jsem se!

13. května 2010 v 22:50 | Iveta Kořínková |  Iveta Kořínková
Milí čtenáři.
Sice už máme před sebou další víkend, ale já bych se ještě ráda dostala k tomu předchozímu. Chtěla jsem se o své zážitky podělit už v neděli, kdy jsem se vrátila, ale to na mě padla taková únava, že jsem neviděla na klávesnici. Další dny jsem pak nestíhala. Tak konečně teď.

Upřímně se přiznám, že nejsem nijak extrémně odvážná. Dokonce mám strach z uzavřených prostor a výšky mi taky nedělají nijak dobře. Ale rozhodla jsem se vzchopit a zjistit, čeho všeho jsem schopná. A překonat se.

Odjela jsem tedy s partou lidí na Šumavu do jednoho sportovně relaxačního střediska. A co jsem všechno vyzkoušela! Dámy, vřele doporučuju! ( Upozornění! Neberte to jako chlubení, ale jako inspiraci. Že i člověk nijak odvážný -já-může zvládnout kapku adrenalinu )

Tak nejdříve jsme se zahřáli v lanovém parku. Nevím, jak dlouho jsme se různě vytahovali, věšeli a viseli. Možná tři hodiny. Ale ani jsem netušila, jak je to náročné. Na svět jsem se koukala zhruba z pěti metrů a už se mi to zdálo moc. To jsem ještě nevěděla, co mě čeká, viz níže.
Dál jsem absolvovala zorbing. Instruktoři mě v kouli přivázali, spolu s kamarádkou, abychom nevypadly. A pak nás jednoduše pustili dolů z kopce. Řítily jsme se až padesátikilometrovou rychlostí v průhledné bublině o průměru 3 metry. Možná se to nezdá, ale špatně vám nebude. Já jsem do koule vlezla hned po vydatném obědě a přežila jsem to bez újmy na zdraví.
No a teď tarzaní skok. Že nevíte, co to je? Já to taky nevěděla. Až jsem měla na sobě postroj a stála ve 14 metrové výšce, tak jsem pochopila. Je to jednoduché. Jste zavěšeni na laně. A skočíte z můstku dolů. Je to fakt pořádný adrenalin, přesvědčit sebe skočit do prázdna. Za tohle jsem se musela pochválit.
Perfektní byly i terénní koloběžky. Na kopce nás vyvezlo auto a pak nás čekal nezapomenutelný sjezd s převýšením 370 m na trase dlouhé skoro pět kilometrů. Super! Jen musím příště víc brzdit, protože jsem neodhadla terén a tvrdě dopadla na zem. Odnesla to jen mírně naražená kostrč. A šíleně špinavá moderátorka:-)
A na závěr nesměly chybět rafty. Tříhodinový zážitek po řece Otavě stál za to. Trasa byla dlouhá as 12 kilometrů a nijak náročná. Spíš pohodová s výhledem na šumavské hrady Rábí a Kašperk.
A to je všechno.
Tak vypadal můj víkend, ze kterého jsem si odnesla skvělé vzpomínky a taky pořádné modřiny, ale stálo to za to.

Doufám, že jsem vás trochu inspirovala a vyzkoušíte něco podobného. A jestli máte za sebou adrenalinové zážitky, tak mi napište, ráda se nechám inspirovat zase já od vás.
Mějte se krásně.
Vaše Iveta

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | E-mail | 14. května 2010 v 6:19 | Reagovat

Tak ten Tvůj víkend asi neměl chybu. Ale jak jsi to vše stihla to mi nebere...... hezký den a někdy se možná někde potkáme při nějakém adrenalinovém víkendu. P

2 perivolli perivolli | 14. května 2010 v 10:03 | Reagovat

Musel to být opravdu adrenalinový víkend a určitě nebyl zadarmo...Tohle si může dovolit někdo, kdo vydělává spousty peněz, nebo někdo, kdo má bohatého sponzora nebo asi někdo, kdo pracuje pro Novu...Není to závsit, jen konstatování, že většina lidí si tyto "hrátky" nedovolí z finančních důvodů, takže pak o inspiraci se nedá ani uvažovat...Hezký den,P.

3 Mishallah Mishallah | E-mail | 14. května 2010 v 18:29 | Reagovat

Ivčo tak to klobouk dolů,na to že nejsi extrémně odvážná..??Zvládnout tolik porcí adrenalinového zážitku najednou:o)
Určitě to není jen o těch penězích,jak si myslí někteří z nás?!Rozdíl je jen v tom,pokud se budeme držet otázky peněz,že si tolik zážitků neodneseme najednou,ale postupně.Pokud to CHCEME ZAŽIT,tak si na to hold postupně našetříme.ASPOŇ ten ZAŽITEK = ADRENALIN BUDE ještě o 100%VĚTŠI:o)Vždyt kdybychom měli na všechno hned,ani by nás to nebavilo....Přeci nebudeme vše přepočítávat na peníze,když něco opravdu chci,tak pro to udělám maximum..Jako se sportem,že ..CHCI ZAČIT SPORTOVAT,TAK ZAČNU A NIKDO MI V TOM NEZABRANI,ANI VYMLUVY, ŽE JSEM UNAVENA či NEMAM KČ.....SPORTU A ADRENALINU OBVZLAŠT ZDARY...:o))

4 Tereza Petrášová Tereza Petrášová | 14. května 2010 v 19:20 | Reagovat

to perivolli:si nevidis do pusy co..za ten prispevek se styd.. i kdybych mela minimum penez,tak se sikovnym hospodarenim seda naskudlit ledacos..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama