Srpen 2010

Letní romance

30. srpna 2010 v 22:00 | Marta Ondráčková |  Marta Ondráčková

Proč se neustále za někým honíme? Člověk je sice tvor párový, ale nemůže se to obejít bez těch teatrálností? Léto je typickým obdobím pro navazování chvilkových známostí. Ale proč? Protože neschováváme své tělesné schránky do huňatých kožichů a můžeme své potenciální oběti lákat na naše plné či ladné křivky? Ale stejně, stojí vůbec takové letní romance za tu námahu? Ať už se vypravíte kamkoli, můžete před cestou nechat rozeběhnout své jinak vehementně zadupávané romantické představy a opouštět naši bezmořskou zemi s příjemným mrazením z možné náhodné dovolenkové love story. Mnohdy vás realita na místě určení může drsně zklamat. Bazénoví povaleči a frivolní plážoví boyové jsou všude, těm neutečete. Může se sice objevit i vysněný dvoumetrový Francouz, anebo uhrančivý kapitán výletní lodi. Ale čeho jsme v takové situaci schopny? Při představě, že proplouvám mezi kotvícími bárkami za tou jedinou vytouženou, snažím se přitom vypadat co nejelegantněji a tragikomicky se málem zamotám do kotevních lan, čímž noc vonící něhou s kapitánem skončí dřív, než začala, se mi tak nějak do ničeho nechce. Ona je kolikrát sluneční lázeň a rochnění se v teplém moři přínosnější. Může se vám stát, že budete centrem pozornosti, budete dostávat koktejly, pozvání na projížďku lodí, či nedělní posvěcený chléb z kostela. Příjemné a kolikrát překvapivé pozornosti. Dech beroucí? Nikoli. Užívejte si tedy sebe sama. Nebo jako já, společnosti maminky, která je v mém případě okouzlující ženou, jejíž životní příběhy stále s chutí a radostí poslouchám. Zkrátka, užívejte si poslední záchvěvy léta. Na lásku můžete myslet později. Ve všech formách, frontách a ročních obdobích. Jak říká moje maminka na konci prázdnin, Vánoce jsou za dveřmi!
Krásný začátek podzimu!
Vaše Marta

Od září znova

18. srpna 2010 v 18:42 Jiří Babica
Tak zase začínáme. Od září se zase přes Tv Nova budeme scházet u našeho pohodového domácího  vaření. Děkuji za velkou sledovanost a musím říct i velkou podporu, kterou jsem poznal za své dovolené. Nejvíc mně překvapilo kolik lidí si už nějaký ten recept udělalo a chutnalo jim. To mne opravdu těší. Zůstaneme u toho jak jsme to dělali. To znamená vaření z dostupných potravin, tak aby si recepty mohl každý udělat, i ten který třeba vůbec neumí vařit.
Kritiky, kteří  tvrdí, že vařím z nějakých podřadných surovin musím upozornit na to, že se snažím
 vařit ze surovin běžně dostupných u nás v republice. Chodím nakupovat tam, kam chodí 99 % české populace. Stalo se mi, že jsem potřebné ingredience nesehnal, a tak jsem tomu samozřejmě přizpůsobil i celé vaření.
Nakupovat chodím asi hodinu před natáčením do docela běžného obchodu .
Podle mého názoru nemá cenu, něco ukazovat, když si to doma nemůžete uvařit.
Takže zůstaneme u toho jak jsme to dělali, protože díky  Vaší velké sledovanosti Babicových dobrot vím, že si to tak přejete.
Těším se na Vás a srdečně zdravím 
Jirka Babica