Září 2010

Těším se...

7. září 2010 v 10:41 | Iveta Kořínková |  Iveta Kořínková
Léto je pryč. Jak dlouho vůbec trvalo? Maximálně měsíc? A to většina roku bude chladná a deštivá a mrazivá? No, tak v tom případě bych se měla odstěhovat do teplých krajin. Miluju teplo, miluju léto a sluníčko. Zimní měsíce pro mě nejsou. Tak takhle vypadají mé reakce každé září.
Ale na druhou stranu s tímto přístupem bych daleko nedošla a rovnou bych mohla upadnout do depresí. Tak jsem se rozhodla s tím bojovat. Vždycky jsem se v zimě těšila na léto, ale i teď se mám na co těšit. Na to, co přijde… V září má spousta lidí narozeniny, tak se těším na oslavy:-). Ze šatníku jsem už vytáhla podzimní bundu a boty. Je to docela příjemná změna po žabkách a balerínách. V obchodech se navíc usídlily i zimní kolekce oblečení. Tak začínám zjišťovat, co mi chybí a co ještě letos budu potřebovat. A vezmu kamarádku a vyrazíme se podívat, co mají kde pěkného. Procházky v přírodě na podzim mají taky své kouzlo. V parcích je napadané listí a to tak pěkně křupe pod nohama a není nic lepšího, než v tom chladu si zajít ohřát mírně prochladlé ruce k šálku horkého čaje. Nebo se přitisknout ke své milované polovičce. Navíc tento měsíc bývá plný vinobraní. To ve Strážnici (místo, odkud pocházím) letos nestihnu, ale to v Praze si ujít nenechám! Vůně a chuť čerstvě vylisovaných hroznů a burčáku, to je lahoda, na kterou se těším každý rok. A pravdou je, že se taky těším na vánoční trhy a měla bych se pořádně naučit lyžovat, tak se těším i na ty hory…
Jak to tak po sobě pročítám, tak se mám na co těšit pořád, i když pro mě už odešly nejkrásnější měsíce roku.
Přeju i vám, ať se neustále na něco těšíte!
Krásný podzim!
Vaše Iveta

Září – velký kolotoč doma i v práci

6. září 2010 v 10:19 | Hanka Kynychová |  Hanka Kynychová
Tak je tady zase září! Moc si přeji, aby bylo slunečné a bez deště, zkrátka abychom si užili pohodové babí léto. Někteří z nás ještě vyrážejí za posledními paprsky do teplých krajin. Nevím, jak to máte vy, ale pro mě je září vždy jedním z nejaktivnějších měsíců v roce. Ve fitku po prázdninách spouštíme normální provoz cvičebních lekcí a klientky jsou nedočkavé. Plánuji spoustu akcí na nadcházející čtvrt roku, dokonce i vánoční akce. Se svým týmem také připravuji finálové závody 3. ročníku charitativního projektu "Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou", který pořádá moje občanské sdružení Dětské domovy v pohybu 13. listopadu v Praze, s velkou podporou TV Nova a Nadace Nova. No a v neposlední řadě mě čeká událost, kterou zná většina z vás - po dvou měsících prázdnin jde do školy můj syn. Takže "oprášíme" vyjmenovaná slova a matiku - největší problém máme s násobilkou šesti a osmi, o násobcích sedmi ani nemluvím, ty jsou už móóóc těžké.  Až půjdou do školy obě moje holky, asi se z toho zblázním. Co se týká dětí, i do fitka začínají přicházet moje malé svěřenkyně, těšící se na aerobik. Dočkat se nemohou také děti, zapojené v projektu "Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou", pro které od poloviny září do října pořádáme podzimní soustředění ve Zlenicích u Čerčan. Je to vlastně poslední společný trénink před zmiňovanými finálovými závody. Protože se současně věnuji práci s veřejností ve fitku a práci s dětmi v dětských domovech, rozhodla jsem se tyto dvě sféry propojit. Chtěla bych české společnosti ukázat, že i v dětských domovech žijí slušné, hodné, a hlavně velmi talentované děti. O tuto osvětu se snažím již čtvrtým rokem prostřednictvím občanského sdružení, které jsem založila. Letos jsem vymyslela novinku. Již za pár dní pořádáme v Mystic skate parku Štvanice velký charitativní koncert na podporu dětí z dětských domovů. I tady nám pomáhá televize Nova. Věřím, že se mi tam podaří propojit tři skupiny: účinkující, kteří vystoupí bez nároku na honorář, diváky, jež podpoří děti v domovech koupí vstupenky, a v neposlední řadě děti samotné. Lidé, kteří přijdou, a já věřím, že vás bude hodně, se tak budou moci přesvědčit, že děti v domovech jsou opravdu "normální" a stojí za to je podporovat. Takže zůstáváte-li v Praze stejně jako já, ráda se s vámi setkám 23. září na Štvanici. Přeji vám všem pohodový start do školního i pracovního kolotoče! :)

Krása ženy očima plastického chirurga

6. září 2010 v 10:00 | Jan Měšťák |  Jan Měšťák
Jan Měšťák o ženě:
Jako muž:
Žena nemusí být krásná a přitom nás osloví více, než jiné krásnější ženy, protože má pro nás charisma, líbí se nám její držení těla i chůze, je vřelá, empatická, zkrátka pro nás okouzlující. Naproti tomu se častokrát setkáváme se ženami, které obdařila příroda nevšední krásou, pravidelností rysů, které však působí studeně až chladně a pro nás nepřitažlivě.
Žena musí mít bezesporu určité rysy krásy, aby se nám líbila. A pokud pro nás taková žena existuje, potom k povýšení našeho prvního dojmu už pouze stačí, aby byla přiměřeně inteligentní, skromná, osobnostně pokorná a také svým způsobem sebevědomá. Protože právě dostatečné sebevědomí, při ostatních jejích kvalitách, dokresluje osobnost ženy. Osobnost, která nachází své uplatnění v osobním, společenském i profesním životě.

Jako plastický chirurg:
Je jakýmsi nepsaným pravidlem podpořeným
dlouholetou chirurgickou praxí, že žena je mnohem citlivější a zranitelnější na jakékoli nepříznivé projevy související s krásou jejího těla i obličeje, než muž. Týká se to některých vrozeně podmíněných vad, ale i tělesných změn, které vznikly v průběhu mateřství či pozdějším věku. Přesvědčivě o tom hovoří naprostá převaha žen vyšetřovaných v našich ordinacích se žádostmi o korekce kosmetických vad ve srovnání s relativně skrovným počtem vyšetřovaných mužů. Je až neuvěřitelné, jak žena po smysluplné operaci kosmetické vady vnitřně rozkvete, jak je najednou plná optimismu a elánu a jak partnerský i rodinný život dostává zcela jiné dimenze. Ne nadarmo se o estetické chirurgii hovoří jako o psychochirurgii. A to pro ženu platí dvojnásobně.