Ženám sluší elegance

4. října 2010 v 21:22 |  Michal Jančařík
Milé dámy,

rozhodl jsem se vás trochu pobavit fotkou, kde jsem lehce k nepoznání... Uváděl jsem v půli září  velkou slávu v městě Rokycany, byla to akce na tři dny, to víte, 900 let města, to už je důvod k pořádným oslavám. Bylo to laděné celé dobově a tak jsem se přidal a na Barrandově si vypůjčil obleček takový, jaký pánové nosili asi před dvěma sty lety. Krásná, elegantní doba. Tím nechci říct, že bych v tom byl nějak prudce elegantní konkrétně já, nicméně ať už byly kostýmy z dob jakýchkoli, bylo to velmi zajímavé. Měl jsem dojem, že lidem na zevnějšku asi víc záleželo, že bylo podstatné dobře vypadat. Nechci tímhle postřehem horovat za metrosexuály a barbíny, co nemají v životě nic důležitějšího, než vzhled, to vůbec ne, to je zas opačný extrém. Ale když jsem viděl v Rokycanech dámy slušivě kostýmované a vedle nich ženy a dívky oblečené dnešně, byl to rozdíl. Jakobychom si dnes libovali v ošoupanosti, šedivosti, vytahaných věcech atd. U mužů to platí bohužel dvojnásob. Prostě trocha elegance, sladění materálů atd., ale i lehké odvahy, to je pak radost pohledět. Tímto neštkám po dobových kostýmech, ale faktem je, že když je žena zajímavě oblečená, hezky sladěná a má k tomu ještě přiléhající parfém  - má "šmrnc" a je pro mě automaticky pěkná a už moc nepátrám, jestli pěkná opravdu je, nebo ne... To jsou prostě jasné body, milé dámy! Takže směle do toho, už se na vás těším!

Pěkný barevný podzim přeju

Michal J.

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Atyiya Atyiya | Web | 8. října 2010 v 16:35 | Reagovat

Naprosto souhlasím, miluju dobové kostýmy.
Sama se oblékám spíše elegantně, ikdyž mi mnozí říkají, že se to k mému věku nehodí...

2 Marry-Anne Marry-Anne | Web | 16. října 2010 v 21:26 | Reagovat

jasně, nějak tak:)
už mě nudí ty trička co teď nosí každá holka. Myslím takový ty "jeden střih, jiná barva, neoriginální potisk"
Já sama si projdu třeba více obchodů, abych našla opravdu hezkou, elegantní a ORIGINÁLNÍ věc, kterou nevidím na každém kroku.

3 Tereza Tereza | 26. října 2010 v 22:48 | Reagovat

Miluju eleganci z doby 18-19 stol. v anglii....nádhera
Dámy..byly elegantní..a nosily korzety a to všechno a Pánové obleky...je pravda, že teď pánové nosí obleky také, ale dříve také dost záleželo na tom jaký člověk doopravdy je..nezáleželo tolik na tom, jak je oblečený...a nesmím opomenout, že to byly časy GENTLEMANŮ =)poslední dobou si myslím, že je to vymřelý druh =(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama