Listopad 2010

Zazimování

20. listopadu 2010 v 14:33 | Marta Ondráčková |  Marta Ondráčková

Nedávno mi můj velmi dobrý kamarád řekl krásnou věc.
"Není nic zvláštního na tom, když se do tebe nějaký chlap zakouká na akci, kde jsi perfektně oblečená a dokonale upravená. Co s tebou pak má ráno dělat, když tě uvidí v "plné kráse"... Ale pokud někoho zaujmeš, když jdeš v teplákách, nenalíčená vynášet odpadky, tomu už říkám naděje na lásku!"
Nutno podotknout, že v teplákách s odpadky nechodím. Ale každopádně na jeho konstatování něco bude.
Všeobecně jsme se totiž naučily používat společenské mimikry. Málokterá z nás vyrazí do víru života tak, jak ráno vstane z postele. Ruku na srdce, kolik času stráví žena denně před zrcadlem proto, aby se zalíbila svému okolí? Ano, děláme to do určité míry i pro sebe, ale nedokážu si představit situaci, kdy kterákoli ze zástupkyň něžného pohlaví ztratí hodinu svého času aplikací bezchybného make-upu a poté se vrhne na generální úklid.
Musíme opravdu klamat tělem, abychom zaujaly? Zvlášť, když většina mužů žije v názorovém oparu, že jediným důvodem naší existence a veškerých snah je ulovit některého z nich, pořídit si s ním dítě a k tomu se beze zbytku nechat zajistit. Nic proti, pánové, ale naše ambice bývají vyšší a jsou podepřeny celkem solidní samostatností. Vždyť ženy toho k životu potřebují mnohem víc, než jen plodit na zakázku. A, když už se rozhodnou spojit svůj život s dalším člověkem, očekávají, světe div se, pochopení, něhu a interes. Nejsou jen prvoplánové samičky, ale především bytosti s vnitřním světlem, které je, pravda, často zakryto vrstvami šminek. Co tedy s tím? Vzhledem k nevlídnému počasí navrhuji zazimovat. Místo slupky z líčidel se zahalme hřejivými materiály, zavrtejme se do kožešin a ať se páni lovci snaží! Ony se v nich ty pradávné instinkty s přicházejícími mrazy a potřebou fyzického tepla třeba probudí.

Krásnou zimu!
Vaše Marta

Dívčí kouření není IN

8. listopadu 2010 v 14:53 Tomáš Matuška
Sedím v jedné pražské studentské kavárně a přemýšlím, na jaké téma dnes psát.
K protějšímu stolu si sednou tři mladé a nutno napsat, že i velmi sympatické studentky. Nejsem zdaleka jediný, kdo z pánského osazenstva občas očkem zabloudí k momentálně nejhezčím stvořením v celé kavárně. Po chvilce mi najednou na mysl přišlo téma, o kterém bych mohl napsat….
     Nevím, jak jiní muži, ale já jsem se i v tomto případě opět přesvědčil, že pokud si žena zapálí cigaretu, můj zájem o ní okamžitě padá a to skoro až na bod mrazu. To se stalo i nyní, v momentě, kdy si každá ze slečen zapálila cigaretu.
     Nevím čím to je, možná sportovní výchovou. Trenér nám vždy říkal, že kouření ke sportu nepatří. Nebo první zkušeností při líbání, kdy se z něžně erotického zážitku vyklubala exkurze tabákovým závodem? Nebo po tanečních kreacích v diskotékovém prostředí, kdy jsem i s oblečením mohl rovnou skočit do pračky? Možná všechno dohromady…
     Jsem nekuřák a kouření jiných mi ve společnosti prostě vadí, u něžného pohlaví dvojnásob. Přesto nejsem žádným zarputilým odbojářem a nikoho neodsuzuji. Vždy si říkám, že je to každého věc. S přáteli, kteří kouří, na kávu klidně zajdu, ale kuřačku domů nehledám.
      Smutné jsou i statistiky, které naši malou zemi moc dobře nereprezentují. Mezi mladými dívkami ve věku od 13 do 15 let kouří každá třetí. To nám zaručuje "pěkné" první místo v Evropě.
     Proč patří zrovna české dívky k největším kuřačkám na světě? Podle odborníků je to důsledek rovnostářství za každou cenu. "Chtějí se prý nám mužům vyrovnat i ve svobodě zapálit si na ulici", což bylo dřív nemyslitelné a nevhodné.
     Dámy, věřte mi, že vyrovnat se nám mužům můžete a také to děláte, naštěstí i úplně jinými způsoby než je kouření.
     Je mi jasné, že se vždy kouřilo, kouří se a bude se kouřit, ale pro mne osobně to rozhodně není nic okouzlujícího, čím by mně dívka oslnila nebo se stala v mých očích takzvaně IN.
Tomáš Matuška

Prsa očima plastického chirurga

8. listopadu 2010 v 11:28 | Jan Měšťák |  Jan Měšťák

Jan Měšťák o prsech ženyesthe

Žena:

Ženský prs představuje od pradávna symbol ženskosti. Snad ještě více než u jiných vad žena bolestně pociťuje jakékoli odchylky ve tvaru prsů a jejich velikosti, vrozenou asymetrii či ztrátu prsu pro vážné onemocnění. Je všeobecně známou skutečností, jak hluboce jsou v některých ženách zakořeněny vjemy z období dospívání týkající se posměchu spolužáků ve vztahu k malým, nevyvinutým prsům nebo v pozdějším věku, jak často je ovlivněno jejich sebevědomí ztrátou hmotnosti a tvarů prsů po redukci váhy a těhotenství.

Muž:

S naprostou jistotou díky mnohaleté praxi mohu potvrdit, že jsou to převážně ženy, které často přes odmítavý postoj jejich partnerů, usilovně vyžadují chirurgický zákrok, ať již v podobě modelace prsů, nebo jejich zvětšení. Neuvědomují si, že sex-appeal není dán pro většinu mužů velikostí a tvarem prsů, ale že souvisí s něčím zcela jiným. Je to jakýsi vnitřní náboj ženy, její charizma a jiné znaky pravé ženskosti, které muže "poblázní".

Plastický chirurg:

Plastický chirurg při posuzování kosmetických vad prsů a vhodnosti operace se neřídí vždy pouze stupněm vady, ale musí také příhlédnout k některým dalším, především psychologickým faktorům.Je někdy až neuvěřitelné, jak "pohlazení" ženy dobře provedeným estetickým zákrokem pozvedne sebevědomí ženy, projevující se pozitivně v jejím osobním, rodinném i společenském životě.

Zdraví:

Každá žena před plánovanou operací prsů by měla podstoupit sonografické /ultrazvukové/ vyšetření a mammologické vyšetření. Na základě těchto vyšetření může zkušený mammolog posoudit prsní žlázu a ve výjimečných případech i operaci nedoporučit.Také v pooperačním období by měla být žena pravidelně kontrolována k vyloučení případných změn v prsních žlázách či implantátech. Z praxe víme, že někteří plastičtí chirurgové opomíjejí zdůraznit význam pooperačního sledování žen po augmentaci prsů. Potom ženy, především z menších měst, z obav "prozrazení operace", nenavštíví mammologické poradny i po více let, což k ochraně jejich zdraví rozhodně nepřispívá. Jako příklad správného postupu mohu uvést pražskou kliniku ESTHÉ, kde se již řadu let provádí nejen vstupní předoperační vyšetření zkušeným mammologem a radiologem, ale také pooperační sledování operovaných žen.