Prsa očima plastického chirurga

8. listopadu 2010 v 11:28 | Jan Měšťák |  Jan Měšťák

Jan Měšťák o prsech ženyesthe

Žena:

Ženský prs představuje od pradávna symbol ženskosti. Snad ještě více než u jiných vad žena bolestně pociťuje jakékoli odchylky ve tvaru prsů a jejich velikosti, vrozenou asymetrii či ztrátu prsu pro vážné onemocnění. Je všeobecně známou skutečností, jak hluboce jsou v některých ženách zakořeněny vjemy z období dospívání týkající se posměchu spolužáků ve vztahu k malým, nevyvinutým prsům nebo v pozdějším věku, jak často je ovlivněno jejich sebevědomí ztrátou hmotnosti a tvarů prsů po redukci váhy a těhotenství.

Muž:

S naprostou jistotou díky mnohaleté praxi mohu potvrdit, že jsou to převážně ženy, které často přes odmítavý postoj jejich partnerů, usilovně vyžadují chirurgický zákrok, ať již v podobě modelace prsů, nebo jejich zvětšení. Neuvědomují si, že sex-appeal není dán pro většinu mužů velikostí a tvarem prsů, ale že souvisí s něčím zcela jiným. Je to jakýsi vnitřní náboj ženy, její charizma a jiné znaky pravé ženskosti, které muže "poblázní".

Plastický chirurg:

Plastický chirurg při posuzování kosmetických vad prsů a vhodnosti operace se neřídí vždy pouze stupněm vady, ale musí také příhlédnout k některým dalším, především psychologickým faktorům.Je někdy až neuvěřitelné, jak "pohlazení" ženy dobře provedeným estetickým zákrokem pozvedne sebevědomí ženy, projevující se pozitivně v jejím osobním, rodinném i společenském životě.

Zdraví:

Každá žena před plánovanou operací prsů by měla podstoupit sonografické /ultrazvukové/ vyšetření a mammologické vyšetření. Na základě těchto vyšetření může zkušený mammolog posoudit prsní žlázu a ve výjimečných případech i operaci nedoporučit.Také v pooperačním období by měla být žena pravidelně kontrolována k vyloučení případných změn v prsních žlázách či implantátech. Z praxe víme, že někteří plastičtí chirurgové opomíjejí zdůraznit význam pooperačního sledování žen po augmentaci prsů. Potom ženy, především z menších měst, z obav "prozrazení operace", nenavštíví mammologické poradny i po více let, což k ochraně jejich zdraví rozhodně nepřispívá. Jako příklad správného postupu mohu uvést pražskou kliniku ESTHÉ, kde se již řadu let provádí nejen vstupní předoperační vyšetření zkušeným mammologem a radiologem, ale také pooperační sledování operovaných žen.

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nella Nella | Web | 25. července 2013 v 14:49 | Reagovat

Zajímavý pohled na plastiky prsou z "různých stran". V podstatě může být žena, která podstoupila zvětšení prsou, pro muže atraktivnější ne primárně kvůli bujnějšímu poprsí, ale z důvodu znovu nabytého zdravého sebevědomí a vyrovnanosti.

2 Janka Janka | 24. srpna 2015 v 12:10 | Reagovat

Zmenšení prsou- plastická operace:

http://www.medinel.cz/cz/zakroky-operace/83-prsa/69-zmenseni-prsou-redukce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama