Splněný sen

19. července 2011 v 10:23 | Simona Klučiarovská |  Simona Klučiarovská
Ve 12 letech jsem se poprvé ocitla s maminkou v kosmetickém salonu, kde bylo krásně čisto, nádherně to tam vonělo a všichni byli oblečeni v bílém. Úplně mě to uchvátilo a já se rozhodla, že se stanu kosmetičkou. Bylo to mé vysněné povolání a já jsem si za tím snem šla.
Rozhodla jsem se jít pracovat do Prahy, ačkoliv jsme věděla, že jako holka ze Slovenska to nebudu mít příliš jednoduché.O to víc jsem se ale chtěla všemu v tomto oboru naučit.
Velkou inspirací byla pro mě vždy Francie, kam jsem pravidelně jezdila, abych poznala, jak se všechny ty krémy, mlíčka a vodičky vyrábějí , testují a následně i aplikují při kosmetických ošetřeních. Vše jsem doslova hltala a popisky na krémech pročítala ještě před spaním, tak že jsem se často ráno probudila s krabičkou od krému na posteli.
Doma jsem pak školila další kosmetičky.

V letošním roce jsem se s Bomtonem, kde pracuji jako vedoucí kosmetiček, podívala na kosmetický veletrh v Boloni. A opět to bylo velice zajímavé a inspirující.
U nás o sebe ženy učí také pečovat, ale stále ještě ne s takovou samozřejmostí jako v zahraničí. Tam jsou ženy zvyklé být upravené od hlavy až k patě a kosmetické ošetření, manikúra, pedikúra a péče o vlasy jsou pro ně skutečně běžná rutina.
Jako Slovenka se často dívám na ženskou krásu možná trochu jinak.Mám totiž ráda, když se ženy o sebe starají.
Bohužel mám ale někdy pocit, že si řada žen myslí, že žádnou odbornou kosmetickou péči nepotřebují a že stačí, když mají jeden krém, který si (často nesprávně)nanesou na obličej ráno a večer a tím každodenní kosmetická péče končí.

Přitom pečovat o sebe není žádný hřích. Naopak! Každá žena by si jednou měsíčně měla dopřát návštěvu kosmetického salonu, kde ji budou hýčkat a opečovávat. Udělá tak něco nejen pro své tělo, ale i pro svou duši. Kosmetická ošetření pomáhají nejen zlepšit stav pleti, ale také odplavit stres.
Až půjdete z kosmetického salonu, budete se určitě usmívat a cítit se lépe. A to za ty dvě hodinky stojí, co říkáte?

Simona

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | E-mail | 26. července 2011 v 15:58 | Reagovat

Pokud na to mají(finančně),tak určitě  souhlasím:-)
Myslím, že i partner, pak tu péči o své tělo u partnerky ocení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama