Hasta la vista, baby!

15. srpna 2011 v 13:16 | Marta Ondráčková |  Marta Ondráčková

Někdy je zkrátka potřeba vypnout, odplout, vypustit. Život je krásná věc, ale občas dosti unavující. V neustálém kolotoči věcí pracovních, osobních, musů a chtění se ztrácí smysl i chuť. Z čeho má člověk neustále brát, když je do nekonečna vyčerpáván povinnostmi? Každý den se snažím si aspoň jednu jeho součást užít. Najít důvod pro vnitřní úsměv a motivaci další ráno vstát z postele. Jde to, ale jak je osvobozující moct si dovolit říct DOST?

Mějte se tady, jak chcete, ukážu se za pár týdnů. Živote hurá, chci tě mít! Ve víru vášně si užívat volných dnů, tepla, moře, vůní a opečovávání sebe sama stojí za malou interrupci stavů a vztahů kontinuálně probíhajících. On někdy i ten srdeční sval potřebuje vyvětrat, pořádně oškrábat nánosy oprýskané malby a přemalovat veselejšími motivy.

A která roční doba je pro rekonstrukci našeho obydlí citového vhodnější, než léto? Vyskočit z pracovních závazků je věc jedna, ale jde to i u lásek, nelásek, vzplanutí, pocitů něhy a křivd? Ačkoliv si možná myslíte, že vám něco odskáče za mocnějším létem, než je momentálně v našich krajích, spolu s vaší cestou za sluncem. Opak bývá pravdou. Odpočinek lásce, ať už fyzické či duševní, velmi prospívá. Buď vyhoří a v tom případě nestála za to, anebo se rozdmýchá a vy se vrátíte do tepla, které už sice není dáno vaší zeměpisnou polohou, ale je o to hřejivější. A jestli hledáte na mapě citové, kde nejlépe přezimovat, možná se vám jednou v noci, za zpěvu cikád rozsvítí světýlko, za kterým bude stát za to jít.

Dejte proto dovolenou sami sobě. S grácií odtančete ode všech klasických "co kdyby" a načerpejte nejen sílu, ale i inspiraci pro další, bezpochyby křivolakou, cestu životem. Zkrátka, nebojte se říct "Hasta la vista, baby!" Ono všechno bude tak, jak má být. Jedna jistota vám určitě zůstane. Podzim rozhodně přijde. Tak zatím užívejte léta!

Vaše Marta

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama