Na co je třeba myslet před operací

31. srpna 2011 v 17:37 | doc.Jan Měšťák |  Jan Měšťák
Výběr estetického chirurga
1. Je vhodné si ověřit, zda plastický chirurg vlastní certifikát Společnosti estetické chirurgie J.E.Purkyně, který se vydává po atestaci z plastické chirurgie a po provedení stanoveného počtu operací kosmetických vad. Certifikát nemusí vždy vypovídat o kvalitě plastického chirurga. Vyloučí to však tu skutečnost, že někteří chirurgové či lékaři jiných oborů inzerují provádění plastických operací a to aniž by měli atestaci z oboru plastické chirurgie.

2. Pokud si zvolíte pracoviště s více plastickými chirurgy, je dobré si informovat na recepci či sekretariátu, který z chirurgů je nejvhodnější pro korekci vaší kosmetické vady.

3. Dobrá pověst estetického chirurga by měla být však pro vaši volbu rozhodující. Jakýmsi nepřímým ukazatelem kvality plastického chirurga je kromě délky poskytovaným termínů na konzultace a operace i jeho zásadovost odmítnout všechny pacienty, kteří operaci nepotřebují.


4. Zkušenost plastického chirurga daná nejen věkem, ale vysokým počtem úspěšně provedených operací, může být také jednou z cest pro vaše rozhodnutí. Neznamená to však, že mladý nadějný plastický chirurg nemá dobré výsledky. Někdy je tomu naopak. Často se setkáváme s případy, kdy plastický chirurg s mnohaletou praxí stále opakuje některé chyby, které přinášejí neuspokojivé výsledky. Každý chirurg a to bez rozdílu věku by měl vždy zvážit hranici svých možností a schopností, kterou kosmetickou vadu může bezpečně operovat a kterou nikoliv.

5. Při výběru estetického chirurga je vhodné si také ověřit cenové relace za operace. Jsou-li příliš nízké v porovnání s jinými pracovišti, může to svědčit o menší klientele chirurga. Na druhé straně však ani nadprůměrné ceny za operace nemusí potvrzovat kvalitu operatéra.


Výběr pracoviště
1. Pro správnou volbu pracoviště estetické chirurgie je opět rozhodující jeho pověst. Ta je obvykle dána dlouholetou tradicí s velkými počty úspěšně provedených operací.
2. Při výběru pracoviště může být důležitým vodítkem, zda se jedná o soukromé zdravotnické zařízení či o nabídku operace na státním pracovišti. Ve státních nemocnicích nemusí vždy hygienický režim odpovídat potřebám estetické chirurgie, stejně jako personál nemusí dosahovat kvality privátních pracovišť. I když samozřejmě mohou existovat zcela obrácené výjimky.
3. Před volbou pracoviště je důležité si ověřit, zda inzerovaná nabídka odpovídá skutečnosti. Podobně jako při volbě estetického chirurga i zde je vhodné správně vyhodnotit cenové relace za provedení operace a případnou hospitalizaci.

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 oakley sunglassesoutlet oakley sunglassesoutlet | E-mail | Web | 24. dubna 2012 v 4:40 | Reagovat

If you want to know more about fashion shops online then simply visit<a
href="http://www.oakleysunglassessalea.net/">oakley sunglassesoutlet</a>!Fashions shops online are all the rage recently,

2 Basketball Sneakers Basketball Sneakers | E-mail | Web | 27. srpna 2012 v 10:14 | Reagovat

Well thanks very much for sharing this great informaiton here..... I like your blog. Keep posting... I'm looking forward to your new posts.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama