Září 2011

Relax v Lucemburku

22. září 2011 v 10:16 Michal Voráček

Jsem v Lucemburku a nedá mi to, abych nenavštívil místní lázně. Ani ne tak kvůli relaxaci, ale proto, abych měl srovnáni s nabídkou českých lázní. Počasí je tentokrát pochmurné, takže přímo láká k návštěvě lázeňských procedur.Moje cesta za relaxací však bohužel končí již na parkovišti. Je plné a lázně taktéž. Přemísťuji se tedy naproti do nákupního centra. Tam je naopak jen pár lidi. Fenomén nakupování zde byl naprosto pokořen fenoménem relaxace.Sedím v kavárně a přemýšlím, jak je to možné. U nás je totiž nakupováni stále největší volnočasovou aktivitou a relaxace je většinou spíš až druhořadou záležitostí. Přitom české lázně nabízejí v současné době tolik příležitostí k načerpání nových sil pro různé věkové skupiny, pro muže a ženy, že si skutečně vybere každý.Relaxace a regenerace by nás měla zajímat dříve, než tělo samo řekne "DOST!"

Bohužel také u nás ve Velichovkách pozoruji, že i na víkendové pobyty k nám jezdí klienti zpravidla až teprve tehdy, když potřebují řešit nějaký problém.Až si tohle přečtou moji kolegové a přátelé, řeknou, že já sám nevěnuji relaxaci příliš času. Pod svícnem totiž bývá tma. A já si každý týden říkám, že už příště půjdu...

Krásný podzim!

Rty k zulíbání

8. září 2011 v 13:35 | MUDr. Jitka Chaloupecká |  Jitka Chaloupecká

Za jeden z atributů ženské krásy jsou v současnosti považovány souměrné a plné rty. Ve své ordinaci se často setkávám se ženami, které se kvůli svým rtům trápí, neboť je považují za málo plné a touží po jejich zvětšení. V řadě případů není drobná korekce skutečně na škodu a klientce může prospět.


Na druhé straně ke mně přicházejí klientky s požadavky předimenzovanými a ty jim potom rozmlouvám. Důležité je, aby výsledek působil vždy esteticky a přirozeně. Má-li žena výrazné rysy obličeje, pak ani výraznější rty nebudou působit rušivě. U žen s velmi jemnými rysy sice mohou být výraznější rty v některých případech zajímavé, ale ve většině případů je vhodnější jen skutečně drobná korekce. Během mé praxe se na mě obrátila také řada žen se rty tak úzkými, že i snahy o optické zvětšeni sebelepšími kosmetickými triky se naprosto míjely účinkem. Takovým klientkám pak zvětšení rtů skutečně prospělo a výrazně jim zvýšilo i sebevědomí.
Rozhodnete-li se tedy , že chcete podstoupit úpravu rtů injekčními implantáty, vyhledejte opravdu erudovaného odborníka. Na jeho umu závisí, zda budou vaše rty po aplikaci výplní vypadat přirozeně. Druhým předpokladem dobrého výsledku je, aby lékař zvolil vhodný a kvalitní výplňový materiál.


Ke zvětšení rtů se v dnešní době nejčastěji používá gel z kyseliny hyaluronové, nebotˇ je bezpečný, hypoalergenní a snadno aplikovatelný. Navozuje novotvorbu kolagenu a váže vodu, čímž dochází ke zvětšení objemu dané lokality.

Korekce rtů injekčními výplňovými materiály jsou časově nenáročné, téměř bezbolestné a nevyžadují žádnou dobu rekonvalescence. Efekt je okamžitý.