Říjen 2011

Zažeňte podzimní splíny

26. října 2011 v 16:53 | Michal Voráček |  Michal Voráček

Na rozdíl od letošního léta se to "babí" skutečně vydařilo. Bohužel je však nenávratně pryč a nastoupil podzim. Je tady i se svými mlhami, chladnými dny a deštivým počasím. Začíná roční období, které mají rádi jen málokteří z nás.

Mám pro Vás tip, jak si zpříjemnit i toto roční období. Využijte ho nejen k návštěvě divadel a kin, nejen k příjemnému posezení v kavárnách, ale také k relaxaci. Zvolíte-li tu správnou, nabije vás energií a pomůže vám překonat splíny spojené především s nedostatkem sluníčka.


Možná si říkáte, jak ale poznat, že právě ten a ten relax je pro vás skutečně pravý. Pokusím se vám poradit několik základních kriterií.
1. Zlepšit podzimní náladu vám samozřejmě pomohou i jednorázové procedury, ale výraznější výsledek očekávejte až u prodlouženého víkendu. Během pobytu se totiž nemusíte starat opravdu o nic, věnujete se jen sami sobě, eventuálně někomu blízkému.2. Velkou roli hraje i prostředí, v němž se relaxační zařízení nachází. Pokud si chcete skutečně odpočinout, vybírejte takové, které je v přírodě. Tam totiž rychleji načerpáte energii a tzv.si pročistíte hlavu.3. Vyberte si pobyt sestavený z procedur, vhodných pro dané roční období, nebo si vyberte takové relaxační zařízení, které nabízí i pobyt sestavený na míru. V období podzimu vám budou jistě bližší ošetření, jež vás zahřejí. Např. koupele, masáže teplými lávovými kameny, masáže teplými vonnými oleji, teplé zábaly. U nás ve Velichovkách k nejoblíbenějším v tomto období právě rašelinný zábal. Tělo krásně prohřeje, uvolní a připraví ho na další procedury.4. Konzultujte svůj výběr s odborníky. Kontaktujte zařízení, pro které jste se rozhodli, a ptejte se.

Vstřícnost a odborná úroveň personálu vám hodně napoví.

Speciální rada: Až přijedete do místa, které jste zvolili, vypněte mobilní telefon a soustřeďte se jen na sebe. Nechte se hýčkat a užívejte si to!

Moje věrná kamarádka

19. října 2011 v 16:12 | Simona Klučiarovská |  Simona Klučiarovská

Stane se vám někdy, že se vám nechce líčit? Mně se to občas stane taky. Ale nikdy nevyjdu ven bez toho, abych neměla aspoň řasenku. Důvěrně jí říkám kamarádka.

V dnešní době nabízí kosmetické firmy řadu řasenek různých barev, tvarů a funkcí. Někdy je těžké se v takovém množství zorientovat, a to hlavně pro ty ženy, které nesledují trendy.

Při výběru ženy často ovlivňují reklamy, ale právě ta řasenka, která vás v reklamě upoutá, nemusí být pro vás vhodná. Nenechte se ovlivnit ani tím, co používá vaše kolegyně nebo kamarádka. Ani to totiž nemusí být to pravé pro vás. Při koupi řasenky si především uvědomte, jaké máte řasy. Každá řasenka má svoji funkci. Může řasy prodlužovat nebo zahušťovat. Některé řasenky plní obě tyto funkce. Velkou roli také hraje to, jako barvu vlasů máme a jak se líčíme. Nejběžnější typ řasenky je samozřejmě černá. Ale na trhu jsou ale i další barvy: např : hnědá, modrá, fialová a zelená. Objevují se také řasenky se třpytkami. Některé ženy se barevných řasenek obávají, ale není opravdu důvod. Pokud patříte mezi ty, které se moc nelíčí, může právě barevná řasenka dodat vašim očím hezký výraz. Možná také řešíte, zda si koupit voděodolnou řasenku.

Já ji doporučuji klientkám na dovolenou k vodě, dále těm, které hodně sportují nebo těm, kterým slzí oči např.z klimatizace. Nevýhodou téhle řasenky je, že se hůř odličuje. Pokud chcete udělat něco víc pro vaše řasy, kupte si řasenku i s tzv.výživou. Nebo si výživu na řasy kupte samostatně. Při koupi si také vyzkoušejte, jak se vám řasenka drží v ruce. To je také velmi důležité. Pokud se Vám kartáček drží dobře, bude se vám barva dobře nanášet a aplikace vás bude bavit. Řasenka by neměla řasy slepovat . Pokud se nám to přece jenom stane, oddělte řasy , dokud není řasenka ještě zaschlá. Můžeme si pomoci i speciálním kartáčkem, který vypadá jako kartáček od řasenky. Pokud se nám barva od řasenky obtiskne na make-up nebo na pokožku, chvilku počkejte a vatovými tyčinkami pak barvu otřete.

Odličovaní řasenky může být také problém ,a proto klientkám doporučuji speciální odličovače na oči. Nebudeme tak trápit ani oči ani řasy. Pokud přece jenom nechceme používat řasenku, doporučuji si nabarvit řasy barvou. U nás v Bomtonu barvení řas provádějí všechny kosmetičky. Barva na řasy je barevně sjednotí, ale neprodlouží je ani nezahustí. Pokud chceme trvalejší efekt hustých a dlouhých řas bez každodenní práce, můžeme si zajít na prodlužování řas. Očí se tím výrazně pozvednou. Musíme však počítat s větší investicí a pravidelným doplňováním řas.Zářivý úsměv z pláže

4. října 2011 v 12:07 | Lucie Hronková |  Lucie Hronková

Před 12 lety jsme se poprvé setkala s povoláním, které mi učarovalo.


Je rok 1999 a my trávíme dovolenou v Dominikánské republice. Krásné pláže a báječný relax!

Není divu, že jsou všichni spokojeni a usmívají se. Jedny z nejkrásnějších úsměvů mají naši sousedé, sympatická anglická rodina. Všichni mají nádherně bílé zuby . Povídáme si o všem možném a já se dovídám, že otec je zubní hygienista. Toto povolání mi do té doby nic neříkalo, ale čím více jsme o něm mluvili, tím více mě zajímalo.

Po návratu z dovolené jsem tedy začala pátrat, kde bych mohla tento obor studovat.

Podařilo se a já již několik let působím jako dentální hygienistka. Pomáhám mým pacientům, aby měli zuby nejen zdravé, ale i krásné.


Ačkoliv dnes již rexistuje řada pomůcek i na domácí ústní hygienu, mnozí stále ještě nevědí, jak si správně čistit zuby a jaké pomůcky kromě zubního kartáčku používat.


Setkávám se s tím i ve své ordinaci. Řada pacientů používá např. i tvrdší zubní kartáček, něž by měla. Navíc na něj příliš tlačí a tím si odhalují zubní krčky. Někteří zanedbávají čištění zubů na všech ploškách nebo mezizubní prostory čistí jen u předních zubů. Často se také setkávám u nových pacientů s tím, že používají špatnou velikost mezizubního kartáčku. Někteří čistí mezizubní prostory jen občas nebo nečistí prostory, kam se mezizubní kartáček nedostane. Často se setkávám také s nesprávným používáním dentální nitě.


Vím, že vy určitě ani do jedné z uvedených katergorií nepatříte, ale přesto...

Kdy jste naposledy navštívili dentální hygienistku?