Zářivý úsměv z pláže

4. října 2011 v 12:07 | Lucie Hronková |  Lucie Hronková

Před 12 lety jsme se poprvé setkala s povoláním, které mi učarovalo.


Je rok 1999 a my trávíme dovolenou v Dominikánské republice. Krásné pláže a báječný relax!

Není divu, že jsou všichni spokojeni a usmívají se. Jedny z nejkrásnějších úsměvů mají naši sousedé, sympatická anglická rodina. Všichni mají nádherně bílé zuby . Povídáme si o všem možném a já se dovídám, že otec je zubní hygienista. Toto povolání mi do té doby nic neříkalo, ale čím více jsme o něm mluvili, tím více mě zajímalo.

Po návratu z dovolené jsem tedy začala pátrat, kde bych mohla tento obor studovat.

Podařilo se a já již několik let působím jako dentální hygienistka. Pomáhám mým pacientům, aby měli zuby nejen zdravé, ale i krásné.


Ačkoliv dnes již rexistuje řada pomůcek i na domácí ústní hygienu, mnozí stále ještě nevědí, jak si správně čistit zuby a jaké pomůcky kromě zubního kartáčku používat.


Setkávám se s tím i ve své ordinaci. Řada pacientů používá např. i tvrdší zubní kartáček, něž by měla. Navíc na něj příliš tlačí a tím si odhalují zubní krčky. Někteří zanedbávají čištění zubů na všech ploškách nebo mezizubní prostory čistí jen u předních zubů. Často se také setkávám u nových pacientů s tím, že používají špatnou velikost mezizubního kartáčku. Někteří čistí mezizubní prostory jen občas nebo nečistí prostory, kam se mezizubní kartáček nedostane. Často se setkávám také s nesprávným používáním dentální nitě.


Vím, že vy určitě ani do jedné z uvedených katergorií nepatříte, ale přesto...

Kdy jste naposledy navštívili dentální hygienistku?

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama