Březen 2012

Kabátek pro pleť

16. března 2012 v 12:22 Simona Klučiarovská

Péče o pleť v jarních měsících je velice důležitá. V tomto období totiž musí odolávat změnám počasí a bývá pak mnohem citlivější než jindy.

Doporučuji zpočátku ještě chvíli zůstat u krému s konzistencí, kterou jsme používali v zimním období.

Na den bychom měli vybírat krémy s ochranným faktorem a používat je ve městě i při pobytu na horách. Zde se totiž slunce odráží od sněhu, intenzita slunečního záření se zvyšuje a my se snadněji spálíme.

Neměli bychom také zapomínat na základní předpoklad krásné pleti, a to dobře ji čistit ráno i večer.
Součástí našeho kosmetického rituálu by se také měl stát 1x týdně peeling. K pravidelné péči patří také péče o oční okolí, na které nanášíme séra a oční krémy. Jednou až dvakrát do týdne můžeme pleti dopřát masku - např : regenerační, liftingovou, či hydratační. Samozřejmostí by se měla stát také péče o rty.

Dopřejme pleti i speciální domácí péči- např. kúry v podobě sér.Pleť samozřejmě určitě potěšíme, když jí dopřejeme trochu hýčkaní v kosmetickém salonu. Za profesionální péči nám pleť poděkuje. Proto doporučuji v tomto období i tělové zábaly, či masáže. Pokožka na těle je po zimě hodně vysušená, a proto jí můžeme právě zábaly dopřát to, co potřebuje.