Vyloupněte se do krásy!

9. července 2012 v 11:33 | Simona Klučiarovská |  Simona Klučiarovská

Léto je tady a většina z nás se chystá na dovolenou. Mezi produkty, které by rozhodně neměly chybět ani v letní kosmetické taštičce, je peeling.Bez něj totiž nedosáhneme rovnoměrného opálení.

Peeling je důležitou součástí péče o pleť i tělo. Patří mezi produkty tzv. specifické, to znamená, že ho nepoužíváme každý den. Dobrý peeling pleti velice pomáhá, neboť slouží k odstranění odumřelých buněk kůže a umožňuje kůži odstranit staré buňky. Pleť tak může lépe dýchat. U peelingu je důležité, abychom ho používali skutečně podle typu pleti. Pokud máme pleť normální nebo smíšenou stačí použít peeling jednou týdně. Pokud máme pleť mastnou, můžeme peeling použít i 2krát týdně. Pokud ale máme suchou pleť stačí peeling použít jednou za měsíc.

Důležitý je samozřejmě i aktuální stav pleti, pokud mám pleť právě příliš citlivou, vůbec peeling nepoužijeme.

Peelingy dělíme na pleťové a tělové. Rozdíl mezi nimi je ten, že peeling na pleť je jemnější než na tělo. Pleťové peelingy mohou být různé. Nejčastější typ peelingu je s částečkami , které pleť mírně obrousí. Používají se například různé otruby, diamantový prášek atd. Tento druh peelingu nanášíme krouživými pohyby.

Enzymatické peelingy jsou peelingy na bázi působení AHA kyselin.Tyto peelingy jen naneseme, necháme působit na pleti a pak odstraníme.Odstraňujeme je buď klasicky jenom vodou, nebo některé můžeme i tzv. gumovat. Po nanesení těchto peelingů projíždíme prsty po pleti a gumujeme. Tyto peelingy však nejsou příliš oblíbené, protože dělají v koupelně nepořádek - olupující se kůže je prostě všude. Na tělo jsou oblíbené klasické peelingy se zrníčky. Tělový peeling můžeme provádět ale i lufou nebo mořskou houbičkou na sucho.

Peeling je potřeba používat celoročně. Většinou ho můžeme najít mezi čisticími produkty na pleť.

RADA !!!
Na peeling nezapomínejte zejména před nanášením samoopalovacího krému!

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nike Brand Shoes Nike Brand Shoes | E-mail | Web | 27. srpna 2012 v 10:16 | Reagovat

Thank you for this very useful information. I find it very interesting. In these pages, will keep the eyes

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama