Moje prázdniny

3. srpna 2012 v 14:50 |  Ivana Jirešová

Slovo dovolená asi vzniklo ze slova dovolit si. Dovolit si strávit čas jinak než prací. Dovolit si odjet do exotických dálek, dovolit si chytat ryby celý den nebo si dovolit zůstat celý den v posteli. Moje povolání má jednu velkou výhodu: prázdniny! Je fakt, že se někdy nevyvedou, protože se musí pracovat, ale někdy se mi to vydaří a to mám zas pocit, že mi je o 15 let méně. Letos se mi prázdiny jakžtakž vydaří a tudíž navštívím více míst. Nejdřív popíšu dovolenou, na kterou jezdím hlavně kvůli moji holčičce...

Moje dcerka miluje moře, lidi a zábavu, takže každoročně jezdíme klasicky do přímořských letovisek. Podmínky jsou: hotel u pláže, čisto, tobogány, večer dětská diskotéka, a ne zas tak moc lidí. Takže končíme většinou v Egyptě nebo v Turecku, když byla miminko, tak to bylo Řecko, Kypr nebo klidně i Djerba. Pro moji dcerku jsou tyto "statické" lokace to nejlepší, protože celý rok bohužel denně někam přejíždí, někam se stěhuje, pořád si ji někdo přebírá.Tomuto nesmyslu zatím nemůžu zabránit, tak ji alespoň o dovolené zajistím ten luxus "klidu" na pár dní. Kromě tradiční dovolené ještě stihneme navštívit moji kamarádku Moniku Brýdovou, která dělá úžasné workshopy na Monínci, kde je úžasná příroda a hlavně bazén pro Sofii. Na začátku prázdnin to bývá dětská jízda u nás na malé chatce v Mýšenci u Protivína, kde se většinou holduje výletům, koupání pod jezem a nočním "hrůzostrašným" výletům. Osazenstvo bývá v přesilovce: je nás tam většinou deset ženských a jeden až dva muži.


Pokud zbude čas, protože mezitím se mnou Sofinka ještě pojede do Bratislavy a Ostravy na Shakespearovské slavnosti, tak se určitě stavíme v Liberci, kde máme přátele a pořádáme výlety po horách. Jsem milovníkem cestování, ale když už mám volno, tak ho nejraději strávím se svou dcerkou. Až bude větší a snad se podaří, že se jí splní sen a bude moci být "víc v klidu", budeme určitě cestovat "po velkých dálkách". Už teď si přeje letět do Číny. Tak uvidíme. Přeji všem ty nejkrásnější prázdniny a nejúžasnější dovolenou v roce draka - to se určitě povede!

Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | 8. srpna 2012 v 0:28 | Reagovat

Dobrý den, celkem jsem Vám v Ordinaci fandila, jen nevím, proč jste opustila Radima, měla jste sama vidět, v jak obtížné životní situaci se ocitl a měla jste ho spíš podpořit. Doufám, že na Derka budete hodná, a že Vám to spolu vydrží. Derek je takové naše sluníčko. Díky a hezký zbytek léta.

2 otavinka otavinka | Web | 14. srpna 2012 v 5:48 | Reagovat

Dobré úterní ráno. Ohromně vám fandím a pozdravujte Písek. Doufám, že se tam  čas od času vracíte.

3 papirovepleteni papirovepleteni | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 19:57 | Reagovat

Prázdniny máte naplánované se Sabinkou krásně. Také miluji teplo a moře :-) Blíží se nejkrásnější svátky v roce a tak Vám i Sabince přeji hlavně pohodu,zdravíčko a samozřejmě nějaký ten dárek od Ježíška :-). Mějte se krásně - moc Vám fandím. Tonina

4 rye rye | Web | 6. října 2016 v 6:20 | Reagovat

nebankovní půjčka peníze ihned :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama