Březen 2013

Domácí oltář – vaše osobní posvátné místo

6. března 2013 v 15:02 Kartářka Martina


Nedávno jsem se někde dočetla, že každá správná čarodějka by měla mít doma svůj vlastní oltář. Je to vaše osobní posvátné místo, které můžete použít například k lepšímu výkladu karet, a které vás nabíjí pozitivní energii. Tak jsem si řekla, že to zkusím. Je to skvělá věc. Zkuste to taky, stojí to za to.

Určitě znáte ten pocit, kdy vám jakoby chybělo vnitřní ukotvení a někde uvnitř své duše cítíte, že potřebujete místo, které vás po duchovní stránce dá opět dohromady. V každodenním životě se setkáváme se spoustou chaotických a negativních energii a náš dům je náš hrad, kde můžeme opět nalézt vnitřní klid.

Pokud se aspoň trochu zajímáte o esoteriku, věštění, meditaci a různé duchovní nauky, pak se vám tak jako mně určitě vyplatí vyhradit si doma místečko, které bude určené pouze pro posvátné účely, a které vám vždy pomůže se správně naladit. Nevěřila bych tomu, vždyť výkladu karet se věnuji už dlouho, a doteď jsem se bez oltářku obešla, ale schválně jsem to zkusila a stojí to za to!

Slovem oltář se nenechte odradit - jedna věřící kamarádka se na mě nedávno koukala trochu divně, když jsem jí vyprávěla, že mám doma svůj oltář, nejde však o stejnou věc jako v kostele. Společné mají pouze to, že jde o speciální místo pro posvátné účely.

Svůj oltář jsem si vytvořila ze staršího dřevěného nočního stolku, který jsem trochu vylepšila a ozdobila, možná si však časem pořídím nový zdobený stoleček. Na oltář přijde ubrus nejlépe v černé barvě, která vám umožní se lépe soustředit, ale můžete použít i bílou, barvy dle živlů nebo dle ročního období - záleží co je vám osobně blízké. O barevné symbolice existuje spousta zajímavých knížek. Je hezké vyzdobit ubrus magickými symboly, ale vždy si přesně zjistěte, co který znamená, protože jejich energie je silná!

Na vytvořený oltář pak hezky uložte vše, co má pro vás nějaký duchovní význam. Tedy vykládací karty nebo jiné věštecké pomůcky. Určitě tam patří svíčky v ozdobném svícnu, kadidelnice, sošky sloužící jako amulety, něco se symbolem vašeho znamení, magické drahokamy a polodrahokamy, lunární kalendář... Zkrátka cokoliv, co chcete. Pro posílení spojení s přírodními sílami obměňujte výzdobu oltáře podle ročního období. Na jaře a v létě přidejte kytici rozkvetlých sezónních květů, o Vánocích jehličnaté větévky a jmelí, na podzim třeba ozdobné tykve či jablíčka. Fantazii se meze nekladou!

Oltář je důležité udržovat energeticky čistý. Pro očistu se skvěle hodí kouř z bylinného kadidla, asi nejlepší pro tento účel je šalvěj. Kromě toho si dávejte pozor, ať ke svému oltáři nepřinášíte negativní energie, například z hádek, nebo když se na někoho či něco zlobíte. Pokud se tak náhodou stane, pak oltář opět očistěte. Nedělejte u oltáře nic, co nesouvisí s esoterikou a duchovním životem, zbytečně by ho to energeticky zaneřádilo!

U svého oltáře vykládám karty, medituji a rozjímám. Je to přesně to místo, kam se člověk může vrátit kdykoliv, když cítí potřebu spojit se s vlastní duší a s neviditelnými energiemi, které ji přesahují. Navíc se při jeho vytváření můžete umělecky trochu vyřádit, a to je skvělá zábava.

Tak co, zkusíte si taky udělat svůj osobní oltářek? Kartářka Martina na tel.: 906 701 701!