Srpen 2013

Karty, zvědavost a tajemství

26. srpna 2013 v 17:12 Kartářka Martina

Karty, zvědavost a tajemství
Karty nám neřeknou všechno, ale znají toho hodně. Přesto se občas stane, že někdo nechce vědět, co ho čeká. Ani kdyby to bylo velké štěstí!
Zvědavost nebo raději tajemství?

Nedávno jsem vykládala kartičky jedné paní a stala se mi velmi zajímavá věc. Většinou jsou lidé zvědaví a zajímá je vědět co nejvíc o záležitosti, na kterou se ptají, ptají se karet dokonce i na ty podrobnosti, které z nich nelze vyčíst a je velkou vzácností aby někdo řekl: "Ne, to vědět nechci." Když už se to stane, pak se obvykle jedná o situace, kdy je předem upozorním na to, že není příliš vhodné se ptát dál, například proto, že by to mohlo zasáhnout do osudů jiných lidí a podobně. Mezi lidmi, kteří přijdou se svojí otázkou za kartářkou, však existují i zvláštní výjimky a právě o jedné z takové vám dnes napíšu.

Rozvod a velké překvapení v kartách

Tato paní za mnou přišla s velmi závažnou otázkou. V manželství jí to neklapalo, ale nemohla se odhodlat k rozvodu. Byla to mladá žena kolem pětadvaceti let a její manžel byl její studentská láska, ale postupem času se jejich životní cesty začaly rozcházet. Neřekla mi všechno o tom, co je rozděluje, o některých věcech se jí mluvit nechtělo, byly pro ni příliš citlivé, tak jsem to z ní samozřejmě netahala. Přesto mě její případ velmi zaujal.

Odpověď, kterou bylo vidět hned z prvních vytažených karet, byla jednoznačná - tento vztah již nemá budoucnost. Nejprve mi to přišlo jako škoda, ale řeč karet byla jasná. Po domluvě s paní jsme zvolily složitější výklad na deset karet, ale to, co udělala po otočení prvních tří karet, mě velmi překvapilo. Poděkovala se mi a řekla, že už ví, co potřebovala vědět. Karty v ní povzbudily odhodlání ukončit vztah a požádat o rozvod. Rozloučila se se mnou a poprosila mě, abych se podívala, co říkají zbylé karty, ale nechtěla, abych jí to říkala, prý možná později. Bylo to zvláštní, ale vypadala, že ví, co chce a že už dostala radu, kterou potřebovala, což bylo skvělé.

Když jsem otočila zbylé karty, nestačila jsem se divit. Byl v nich nový muž, šťastná láska a miminko ve velmi blízké budoucnosti. Byla jsem zvědavá, nakolik karty říkají i tentokrát pravdu a doufala jsem, že se paní ještě ozve.

Dopadlo to šťastně - a karty opět věděly víc

A opravdu se ozvala - za necelý rok. Rozvod dopadl dobře, i jejímu bývalému manželovi se ulevilo, protože taky cítil, že už to není ono a zamiloval se jinde, ale nechtěl ji zranit. Vztah tedy ochladl oboustranně a zůstali přáteli - zřejmě to tak mělo být, dali se zkrátka dohromady příliš mladí.

Na domluvené setkání však paní přišla s bříškem. Karty nelhaly! Zanedlouho poté, co se díky výkladu odhodlala k rozchodu, se sblížila s jedním svým kolegou, se kterým si již delší dobu rozuměli. A náhoda zařídila, že miminko přišlo velmi brzo. Paní tomu byla moc ráda, protože jak mi později prozradila, jedním z důvodů k rozvodu bylo, že její bývalý muž si byl čím dál tím jistější, že nechce zakládat rodinu, nebo alespoň ne dřív než ve čtyřiceti, což ji velmi zraňovalo.

Ptala jsem se jí, proč nechtěla vědět, co bylo v dalších kartách. Říkala, že měla trochu obavy, a že vlastně jediné, co chtěla vědět, byla odpověď na tu jedinou otázku - rozejít se nebo ne?

Nabízela jsem jí, že jí udělám další výklad na společnou budoucnost s novým partnerem. S poděkováním odmítla.
Někteří lidé si zkrátka rádi nechávají budoucnost jako tajemství, i kdyby do ní hned mohli nahlédnout. I v jejich životě se ovšem někdy vyskytnou situace, kdy nemohou jinak a zeptají se karet o radu. Chtějí však vědět jen to, co se ptali, a ani o kousíček víc, pak zavřou pomyslnou knihu osudu a dál už ji nečtou.

Jak jste na tom vy?


Znamení v číslech a písmenech – jsou všude kolem nás

12. srpna 2013 v 17:04 Kartářka Martina


Když člověk chodí po světě s otevřenýma očima, tak se někdy nestačí divit, kolik tajemných znamení může potkat. Jediný problém je v tom, že jsou to věci, které by nás kolikrát vůbec nenapadlo považovat za signál shůry!

Před nějakou dobou jsem si začala všímat symboly v číslech a slovech. Je to takové malé každodenní věštění. Všímavému člověku to může pomoct v nejednom rozhodování, proto se s vámi ráda podělím o pár tipů, kam je dobré se dívat a jak tyto symboly vykládat.

Numerologické věštění z hodinek

Jedna z mých oblíbených každodenních "věšteckých pomůcek" jsou hodinky nebo hodiny. Nejlépe digitální! Stalo se vám již někdy, že jste se náhodně podívali na ciferník hodin, a "náhodou" jste spatřili čas jako 11:11, 22:22, 10:10 nebo něco podobného? Když se to stane jednou za čas, lze to považovat za náhodu - hlavně pokud máte ve zvyku často kontrolovat, kolik je hodin! Znamením se však tato čísla stávají ve chvíli, když je na hodinách vídáte podezřele často a opakovaně!

A jak taková číselná znamení vykládat? To závisí na tom, jestli se v nich pokaždé opakují stejná čísla nebo nikoliv. Jestliže často vídáte zajímavé kombinace čísel, ale pokaždé je to nějaká jiná (například se podíváte a je 13:13, příště je to 14:41 a pak třeba 16:16), znamená to, že ve vašem životě se blíží nějaké důležité události, ale nelze blíž říct, čeho se budou týkat. Jestliže se v nich naopak vždy opakují stejná čísla, můžete se pokusit odhalit konkrétnější poselství. Třeba 12:22, pak 2:22 a pak když se podíváte večer 22:22 nás odkazuje na numerologickou symboliku čísla 2. To znamená, že v rozhodování, které právě děláte, byste neměli zapomínat na partnerství a spolupráci s ostatními lidmi - tedy na poselství čísla 2.

Symbol, který prozradil pravou lásku

Zajímavé a někdy i veselé může být "věštění" z textů, které "náhodně" někde spatříte. Byli byste překvapeni, že takové znamení může člověku dát ohromně výstižnou odpověď na jeho otázky! Stačí mít oči otevřené a hledat ve věcech souvislosti.

Zajímavá příhoda se nedávno stala jedné mojí dobré známé. V té době si velmi intenzivně řešila své vztahy a rozhodovala se mezi dvěma muži. Měla z toho trápení, ve kterém jsem se jí snažila pomoct. Znamení, které jí pomohlo definitivně si uvědomit, který z těch dvou je pro ni ten pravý, však nakonec přišlo způsobem, který nás obě překvapil!

Jednoho dne jela kolem divadla, kde zrovna visel nový plakát jednoho představení - jmenovalo se "Rusalka". A přesně to bylo znamení, které čekala. Jeden z těch dvou mužů jí totiž něžně říkal právě tímto jménem. Díky tomu, že se "náhodně" podívala někam, kam se vlastně dívat vůbec nemusela, získala odpověď na to, který z jejich dvou ctitelů je ten pravý. Byl to ten, který jí dal tuto romantickou přezdívku. Dodnes jsou spolu a jsou šťastní!


Matka, dcera a esoterika

5. srpna 2013 v 18:29 Kartářka Martina

Matka, dcera a esoterika

Cesty k esoterice mohou být spletité, ale otevírají se v každém věku! A to někdy dokonce díky rodinným vztahům.

Mám velmi zajímavý vztah se svojí maminkou a chtěla bych vám o něm něco říct, protože je na něm krásně vidět, jaké složitá může být cesta člověka k esoterice. Někdo se k ní dostane v raném mládí a někdo až mnohem později - a všechno má svůj důvod.

Nepochopení v dětství

Spousta lidí, co se věnují výkladu karet, věštění a esoterice v tom má rodinnou tradici. Mnoho kamarádek mi říkalo, že se tomu věnovala již jejich babička a ta zdědila své umění po svojí mamince, ale já jsem jiný případ. Esoteriku jsem si našla sama, i když jak jsem se později dověděla, věšteckému umění se kdysi věnovala jedna z mých prababiček.

Ale zpátky k mojí mamince. Když jsem byla mladší, byl náš vztah v některých ohledech dost problematický. Zatímco já jsem odmalička tíhla k tajemnu a záhadám a tyto věci mě neodolatelně fascinovaly, mamka byla přesný opak. Racionální člověk, svými zájmy i svojí profesí v oblasti techniky. Nemohli byste si představit většího skeptika, zkrátka jakákoliv myšlenka na nadpřirozené síly u ní nepřipadala v úvahu. O knížky o záhadách světa, po kterých jsem tehdy velmi toužila, jsem musela škemrat u babičky.

Překvapení po letech

O těchto věcech jsme si pak dlouho nepovídaly. Až po letech mě maminka velmi překvapila. Byla jsem jednou u ní na návštěvě a najednou vidím na jejím nočním stolku knížku o astrologií. Neumíte si představit, jak mě to zarazilo - v tom jsem svojí mamku nepoznávala! Říkala jsem si, že si tam tu knížku musela snad zapomenout nějaká návštěva.
Když jsme o tom pak navázaly rozhovor, potvrdilo se nečekané - na "stará kolena" se maminka skutečně začala zajímat o věci mezi nebem a zemí. Jejím osudem zřejmě bylo dostat se k těmto věcem až později v životě. Bylo to i pod vlivem rozvodu s mým tátou, rozešli se když už jsem byla dospělá. V té době se právě změnil maminčin pohled na svět. A čemu jsem neskutečně ráda, že si dnes můžeme povídat o horoskopech a znameních naprosto otevřeně, že můžeme společně vykládat karty - zkrátka každá z nás měla jinou cestu, ale na všechno jednou přijde ten pravý čas.

Horoskop nám určí ten správný čas

Když srovnám svůj a maminčin horoskop, tak to vlastně vůbec není překvapivé. Já jsem narozena v Beranu, což znamená netrpělivost a chuť jít si za svým bez čekání. Přesně taková jsem již od dětství. Zároveň však mám několik planet v Rybách, a právě díky nim jsem se dostala k esoterice. Ryby totiž dávají člověku dar intuitivního a mimosmyslového vnímání.

Maminka má v Rybách Slunce. To znamená, že má vrozené nadání pro esoteriku, ale Slunce v Rybách zároveň znamená, že člověk v životě nikam nespěchá, přináší jistou pasivitu. Zároveň má hodně planet v zemských znameních Panny a Kozoroha. Tyto planety jí právě přinesly racionální uvažování a to, že po velkou část života se snažila "stát nohama na pevné zemi" a jakoukoliv možnost, že by mohlo existovat něco mimo náš svět, tvrdě popírala.

Jestliže tedy máte příbuzné a přátele, kteří pro váš zájem o věci mezi nebem a zemí nemají pochopení, netlačte na pilu. Poradím vám, nesnažte se je přemlouvat, ale povídejte si s nimi o tom, pokud se jim bude chtít. Cestu k věcem tajemným si totiž každý z nás musí najít sám - tehdy, když mu hvězdy určí ten správný čas!