Matka, dcera a esoterika

5. srpna 2013 v 18:29 |  Kartářka Martina

Matka, dcera a esoterika

Cesty k esoterice mohou být spletité, ale otevírají se v každém věku! A to někdy dokonce díky rodinným vztahům.

Mám velmi zajímavý vztah se svojí maminkou a chtěla bych vám o něm něco říct, protože je na něm krásně vidět, jaké složitá může být cesta člověka k esoterice. Někdo se k ní dostane v raném mládí a někdo až mnohem později - a všechno má svůj důvod.

Nepochopení v dětství

Spousta lidí, co se věnují výkladu karet, věštění a esoterice v tom má rodinnou tradici. Mnoho kamarádek mi říkalo, že se tomu věnovala již jejich babička a ta zdědila své umění po svojí mamince, ale já jsem jiný případ. Esoteriku jsem si našla sama, i když jak jsem se později dověděla, věšteckému umění se kdysi věnovala jedna z mých prababiček.

Ale zpátky k mojí mamince. Když jsem byla mladší, byl náš vztah v některých ohledech dost problematický. Zatímco já jsem odmalička tíhla k tajemnu a záhadám a tyto věci mě neodolatelně fascinovaly, mamka byla přesný opak. Racionální člověk, svými zájmy i svojí profesí v oblasti techniky. Nemohli byste si představit většího skeptika, zkrátka jakákoliv myšlenka na nadpřirozené síly u ní nepřipadala v úvahu. O knížky o záhadách světa, po kterých jsem tehdy velmi toužila, jsem musela škemrat u babičky.

Překvapení po letech

O těchto věcech jsme si pak dlouho nepovídaly. Až po letech mě maminka velmi překvapila. Byla jsem jednou u ní na návštěvě a najednou vidím na jejím nočním stolku knížku o astrologií. Neumíte si představit, jak mě to zarazilo - v tom jsem svojí mamku nepoznávala! Říkala jsem si, že si tam tu knížku musela snad zapomenout nějaká návštěva.
Když jsme o tom pak navázaly rozhovor, potvrdilo se nečekané - na "stará kolena" se maminka skutečně začala zajímat o věci mezi nebem a zemí. Jejím osudem zřejmě bylo dostat se k těmto věcem až později v životě. Bylo to i pod vlivem rozvodu s mým tátou, rozešli se když už jsem byla dospělá. V té době se právě změnil maminčin pohled na svět. A čemu jsem neskutečně ráda, že si dnes můžeme povídat o horoskopech a znameních naprosto otevřeně, že můžeme společně vykládat karty - zkrátka každá z nás měla jinou cestu, ale na všechno jednou přijde ten pravý čas.

Horoskop nám určí ten správný čas

Když srovnám svůj a maminčin horoskop, tak to vlastně vůbec není překvapivé. Já jsem narozena v Beranu, což znamená netrpělivost a chuť jít si za svým bez čekání. Přesně taková jsem již od dětství. Zároveň však mám několik planet v Rybách, a právě díky nim jsem se dostala k esoterice. Ryby totiž dávají člověku dar intuitivního a mimosmyslového vnímání.

Maminka má v Rybách Slunce. To znamená, že má vrozené nadání pro esoteriku, ale Slunce v Rybách zároveň znamená, že člověk v životě nikam nespěchá, přináší jistou pasivitu. Zároveň má hodně planet v zemských znameních Panny a Kozoroha. Tyto planety jí právě přinesly racionální uvažování a to, že po velkou část života se snažila "stát nohama na pevné zemi" a jakoukoliv možnost, že by mohlo existovat něco mimo náš svět, tvrdě popírala.

Jestliže tedy máte příbuzné a přátele, kteří pro váš zájem o věci mezi nebem a zemí nemají pochopení, netlačte na pilu. Poradím vám, nesnažte se je přemlouvat, ale povídejte si s nimi o tom, pokud se jim bude chtít. Cestu k věcem tajemným si totiž každý z nás musí najít sám - tehdy, když mu hvězdy určí ten správný čas!


Chcete také blog jako Zdena Lacková? Založte si jej zdarma zde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hyundai-ix35 hyundai-ix35 | Web | 16. ledna 2014 v 18:17 | Reagovat

Perfektní článek, naprostý souhlas! :-D

2 congnobiva congnobiva | E-mail | Web | 6. srpna 2017 v 23:30 | Reagovat

---

fifa 15 ns скачать, скачать полную версию игры fifa 15 а также <a href=http://15fifa.ru/skachat-patchi-fifa-15/34-mod-fifa-15-fifa-15-10-rus-eng.html>скачать cm 15 для fifa 15</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama